Mgr. Martin Očadlík – zastupitel města, člen kontrolního výboru


Pocházím z Otrokovic, kde naše rodina žije již několik generací od druhé poloviny 19. století. Narodil jsem se v roce 1974 v dnešním Zlíně a povinnou školní docházku jsem absolvoval na ZŠ Trávníky a následně v učebním oboru lakýrník.
Mezi léty 1998 – 2001 jsem absolvoval střední školu a po sedmileté pauze započala další etapa mé studijní dráhy v roce 2008 na Univerzitě Palackého v Olomouci. Po získání magisterského titulu jsem si na Univerzitě Palackého dále doplnil vzdělání o studium pedagogické způsobilosti.

Po získání výučního listu v roce 1991, jsem pracoval v ZPS Zlín jako lakýrník obráběcích strojů, následně po maturitě v tomtéž podniku jako kontrolor jakosti. Po 14 letech, v roce 2006, moje další profesní dráha pokračovala jako technický poradce a manažer kvality ve společnosti Tospur v Napajedlech. Od roku 2020  pracuji v Technických službách Otrokovice jako vedoucí úseku zeleně.

Ve volném čase se věnuji od roku 2007 dětem v Domě dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice, jako pedagog volného času a vedoucí zájmových útvarů.

Děti vedu zejména k radosti z pohybu a vztahu ke sportu. Pomáhám nejmenším dětem se začátky v in-line bruslení a bruslení na ledě. Florbal navštěvují kluci i dívky a ti zapálenější pokračovali do výkonnostního sportu. Chlapci především v Panthers Otrokovice a někteří se vypracovali do nejvyšší národní soutěže, dívky zamířili zejména do Lions Zlín.

Od roku 2008 jsem trenérem florbalu s licencí České florbalové unie. V roce 2018 jsem obdržel ocenění města Otrokovice Pedagog volného času roku 2018.

Do veřejného života jsem vstoupil v roce 2017, kdy jsem se stal aktivním členem nově založené komise místní části Trávníky a Přednádraží. Od roku 2018 jsem členem zastupitelstva města Otrokovice a členem kontrolního výboru.

Životní vzor: Tomáš Baťa

Jsou tři druhy hodnot, které potřebujete v jakékoli práci na světě: kapitál, vědomosti a svobodu (Tomáš Baťa).